Hshare-Hcash (HSR) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Hshare (HSR) Nedir?

Hshare, piyasa değerine nazaran ilk 20 kripto para birimine girmesinin peşinden kripto meraklılarını cezbeden nispeten yeni başlatılan kripto para birimlerinden biridir. Kripto paranın boğa koşusu, teknik üstünlüğünden geliyor benzer biçimde görünüyor, bu yüzden Ethereum’un rakibi olması da planlanıyor.

Hshare: Temel Bilgiler

Hcash, hem blok tabanlı hem de bloksuz tabanlı blok zincirleri için kıymet aktarımlarına müsaade eden karma bir platformdur. Kripto para birimi HSR sembolü ile gösterilir ve toplam 84 milyon token arzına haizdir. Başlangıçta Hshare olarak adlandırıldı, sadece adı bazı borsalarda Hcash olarak değiştirildi.

28 Haziran 2017’de ICO dağıtımından sonrasında 2 Ekim 2017’de piyasaya sürüldü. Tüm Hshare’lerin Hcash’e geçişi, 1 Hshare = 1 Hcash oranında 2018’e kadar tamamlandı. Hcash, açık kaynaklı bir çapraz platform ve dağıtılmış defter sistemidir. Blockchain ve DAG sistemlerini entegre eder. Platformlar arasındaki informasyon akışı, Hcash’in informasyon akışını iyileştiren kendi platformu üstünden sağlanır.

Hshare’nin Yararları Nedir?

Hshare Geliştirme

Hshare, Dallas Brooks, Khal Achkar ve Andrew Wasylewicz‘den oluşan bir ekip tarafınca geliştirildi. Silikon Vadisi’nin deneyimli geliştiricileri Mo Sen ve John Woeltz tarafınca yönetilen yeni bir geliştirme ekibi vardır.

Yaklaşan gelişmeler, daha yüksek verimli akıllı sözleşme işlevselliği ve bir mutabakat sisteminin uygulanması için olacaktır. Ekibi teknik yollarla tüm Hshare’leri yok edecek.

Hcash’i daha verimli ve güvenli hale getirmek için Avustralya’nın Monash Üniversitesi, Şangay Jiao Tong Üniversitesi (SJTU) ve Hong Kong Polytechnic University benzer biçimde internasyonal üniversitelerle beraber iş koşturmacasındadır.

Hong Kong Polytechnic University, Hcash için merkezi olmayan bir anonim kimlik bilgisi sistemi ve daha süratli ödeme sistemi kuracak. Bu, Hshare kullanıcılarının platformun kimliklerini kanıtlarken gizliliklerini korumalarına müsaade edecektir.

Hshare Teknolojisi

Sıfır İspat Bilgisi: Bu değişen teknolojinin tanımlanabilir kullanıcı bilgilerine ihtiyacı yoktur. İki yönlü şifreleme kullanarak işleme dahil olan tarafların kimliğini gizler. Kullanıcılar, işlem gizliliğini artıran işlem ayrıntılarını açıklarken kimliklerini maskeleyebilirler.

Hibrit PoW ve PoS madencilik mekanizması: Proof of Work yada Proof of Stake, yeni blokların doğrulanması ve oluşturulması için kullanılır. Kullanıcı katılım ağının informasyon işlem gücü, hibrit PoW / PoS sistemi vesilesiyle en üst düzeye çıkarılır. PoW, madencileri informasyon işlem gücüne katkıda bulunmaları için motive ediyor.

Dinamik gerçek zamanlı seçim sistemi: Gelir kullanımına hissedarlar tarafınca dinamik bir gerçek zamanlı seçim sistemi ile karar verilir. Oylama gücü, hissedarların ağ hesaplama gücüne nazaran belirlenir. Merkezi olmayan otonom organizasyon (DAO), bir hiyerarşiyi gözlemlediği için karar vermeyi kolaylaştıran Hcash’i yönetir.

Hshare Özellikleri

Çapraz platform değişimleri: Hcash hissedarları, kendi Hcash cüzdanlarıyla genel yada hususi adrese haiz olabilen iki değişik platform içinde kıymet aktarabilir. Hcash, eşzamanlı blok zincirleri ve DAG ağları geliştirir. Bu, blockchain ve DAG tarafınca sunulan beraber çalışabilir adreslerle Hcash cüzdanındaki öteki kripto para birimlerini göndermek ve almak için kullanılabilir.

Gizlilik: Sıfır informasyon geçirmez değişen teknolojinin kullanılması, işlem ayrıntıları kimlik ifşa edilmeden doğrulanabildiğinden kullananların gizliliğini sağlar. Dolayısıyla Hcash, işlemlerde anonimlik arayan kullanıcılar için bir cennettir.

Kuantum Direnci: Kuantum direnci, Hcash kodunda yerleşiktir ve onu kuantum bilgisayarların saldırılarına karşı korur. Kuantum bilgisayarlar, oldukça kuvvetli olmalarına karşın, yeni işlem imzaları ve yinelemeli hashler kullanarak ağı üstünde tesir sahibi olamazlar.

Merkeziyetsizlik: DAO yönetişim sistemi, merkeziyetsizlik ve devamlı canlılık elde edecektir. Merkezi olmayan defter sistemi, detayları değişik blok zincir sistemleri içinde serbestçe dolaştıracaktır.

Hshare Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Hshare iyi mi satın alınır?

Hshare nispeten kısa sürede piyasaya sürüldü ve Binance, Okex, Bit-Z, Gate.io, Hypex vb. Borsalardan satın alınabilir.

Hshare Depolama

HSR tokenları, aşağıdakilerden herhangi birinde hususi bir anahtarla saklanabilen Paylaşılan cüzdanda saklanabilir:

-Ledger Nano S,

– Ledger Blue

– Windows 7 + / macOS 10.8+

– Linux

Bu yazıda daha ilkin tartışıldığı benzer biçimde, Hshare, onu öteki bir çok kripto para biriminden benzersiz kılan oldukça sayıda öne çıkan özelliğe haizdir.

  • Hcash cüzdan, ikili zincir olarak çalmış olduğu için yakında çeşitli para birimleri göndermek ve almak için kullanılabilir. Bu özellik Bitcoin ve Ethereum’da mevcut değildir.
  • Hshare (HSR) sahibi, Hshare’nin hibrit yapısı sebebiyle karar alma sürecine katılabilir. Mutabakat algoritması, mevcut teknolojiden daha iyidir. Hibrit PoW ve PoS, topluluk çapında karar almaya olanak tanır.
  • Çift yönlü özelliği hem DAG hem de blockchain sistemlerine hitap eder ve değişik etkileşimi kolaylaştırır.
  • Kullananların kimliği daima gizlidir.
  • Sınırı olan blok boyutu ile sınırsız Hcash transferleri yapılabilir. Aktarma hızı ve miktarı, Hcash cüzdanının transferini kesintiye uğratmaz, bu da onu kullanışlı kılar.

Hshare’e Yatırım Yapmalı Mısınız?

Hshare, kullanıcıları kaynak kodlarının kırılmasına karşı koruyabilen kuantuma dirençli informasyon işlem kurma üstünde çalışıyor. Kısaca hususi ve güvenlidir. Oldukça uyumlu ve oldukça işlevli yazılım, değişik kripto teknolojilerinin bir kombinasyonunun beraber çalışmasını sağlar.

Hibrit teknolojisi, verileri düzenlemek, depolamak ve aktarmak için kullanılabilir ve Nesnelerin İnterneti için kullanılabilir. Ek olarak finansal verimliliği artırabilen Fintech’i de yakalayabilir. Bu, ona gelecekteki gelişmeler için istikrarlı bir temel elde edecektir.

Hshare, platformlar içinde kolayca aktarılabildiği için yeni bir kıymet standardı haline gelebilir. Hcash’ın çeşitli alanlarda çığır açma potansiyeli muazzamdır ve yatırımcılar tarafınca ona bir boğa koşusu daha vermek için kullanılabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir