İddia: Birçok Altcoin Sıfırı Görebilir

Digital Currency Group and Grayscale Investments CEO’su ve kurucusu Barry Silbert, dijital para birimlerinin çoğunun uzun solukta değerlerinin 0’ı göreceğini iddia etti.

CNBC haberine nazaran, Silbert “dijital para birimlerinin büyük bir çoğunluğuna inanmıyorum ve çoğunun sıfıra ineceğini düşünüyorum ” dedi ve sözlerine şöyleki devam etti : “ICO yalnız para toplamak için bir girişimdi, sadece altta yatan gerçek için hiçbir faydası yoktu.”

Ico’lar, 2017’in sonlarında– 2018’in başlangıcında büyük bir patlama yaşadı fakat peşinden fiyatlar düştükçe ilgi epeyce azaldı. Peşinden devlet ve federal düzenleyiciler, ICO’lara karşı sert önlemler aldı.

CoinShedules verilerine nazaran ICO yatırımlarının 2017 yılının Ocak ayıyla aynı seviyeye gerilediğini deklare etti. İstatistikler gösteriyor ki ICO’lar geçtiğimiz ay 291 milyon dolar fon topladı Bu sayı geçtiğimiz senenin Mart ayında toplanan 5,8 milyar dolardan 18 kat daha azca.

ICO’lar hakkında ayı görüşlerine karşın, Silbert hala Bitcoin mevzusunda iyimser olmaya devam ediyor ve burada erken bir yatırımcı bulunduğunu hatırlatıyor. Silbert’in kendi deyimiyle Bitcoin “Hakikaten çirkin bir teknik grafiğe haiz olsa da, dijital altın olmak için bu yarışı kazanmıştır.”

Eski bir Goldman Sachs ortağı ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz, bugün kripto para birimleri içinde Bitcoin’in benzersiz bulunduğunu söylemiş oldu. Novogratz, Bitcoin’in potansiyel bir kıymet deposu olarak kullanımı ile ilgili olarak şunları söylemiş oldu:

“Periyodik tabloda 118 element var ve yalnız bir altın… Bitcoin dijital altın olacak, egemen paranız olan bir şey düşünün, Amerikan doları değil, Çin yuanı değil, egemen. Egemenlik maliyet gerektirir, gerektirmeli de…”

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir