İDDİA: Telegram, Gram Token’ı Beklenenden Daha Kısa Sürede Piyasaya Sürebilir

Mesajlaşma mevzusunda Whatsapp‘ın en büyük rakiplerinden Telegram bir süredir kendi kripto para birimi ve Blockchain ağı üstünde çalışamalar yapıyordu. Geride bıraktığımız aylarda Liquid adlı borsada halka açık token satışı ilk kez meydana gelen Gram token’ı Telegram’ın beklenenden daha kısa süre içinde piyasaya süreceği iddia ediliyor.

2 Ay İçerisinde Piyasaya Sürülecek

The New York Times‘ın adı açıklanmayan üç yatırımcıya dayandırdığı 27 Ağustos tarihindeki haberinde firmanın kripto para birimini 2 ay içinde piyasaya sürmeye hazırlandığı bildirildi. Telegram daha ilkin Gram’ın 31 Ekim tarihinde piyasaya sürüleceğini açıklamıştı.

The New York Times‘a nazaran Gram token tıpkı Bitcoin şeklinde merkezsiz bir yapıda çalışacak ve böylece token’lar hiçbir şekilde mesajlaşma devi Telegram tarafınca denetim edilemeyecek.

Gram Token ICO’ları

2018 yılındaki iki değişik hususi ICO oturumunda toplamda 1,7 milyar dolar toplamayı başaran Telegram’ın kripto para birimi Gram yatırımcılar tarafınca merakla umut ediliyor. O şekilde ki Telegram’ın Gram token’ları Liquid adlı kripto para borsasında halka açık bir halde 10 Temmuz’da, 2018 yılındaki hususi ICO’nun 3 katı fiyatına satışa sunulmuştu. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir