İlginç! Kuzey Kore’nin İkinci Kripto Konferansı Merakla Bekleniyor

Geride bıraktığımız Nisan ayında Şimal Kore’de düzenlenen kripto para ve Blockchain konferansı ortalama 100 kişinin katılımıyla ilgi odağı haline gelmiş ve ilgilenenler tarafınca merakla takip edilmişti.

Bu ilgi Şimal Koreli yetkililer tarafınca büyük bir memnuniyetle karşılanmış ve ikincisinin düzenleneceğinin sözü verilmişti. Sadece o günlerde net bir tarih belirtilmemişti.  Edindiğimiz bilgilere bakılırsa ikinci konferansın 2020 yılının Şubat ayında düzenlenmesi planlanıyor.

Katılımın ilk konferansa oranla daha çok olacağı tahmin ediliyor. Konferansa iştirakı arttırmak için ilkinde olduğu şeklinde ikincisinde de kısıtlamaların çoğundan vazgeçilmiş durumda. Hatta K.Kore’nin arasının açık olduğu ABD şeklinde ülke vatandaşlarına da çağrı durumunda bir dipnot düşüldü. “Tekrardan açığız, elektronik aletler ve cihazlar getirilebilir. İnternet erişimi sağlanacaktır.”

Şimal Kore’nin kitle imha silahlarını finanse etmek için kullanıldığı kabul edilen kripto paralara ilişkin konuşma 2020 yılının şubat ayının son haftasında Şimal Kore lideri Kim Jong-un’nun açmış olduğu Pyongyang Bilim ve Teknoloji Kompleksi’nde düzenlenecek.

2 Milyar doları aşkın değere haiz kripto para çalıp bu parayla kitle imha silahları geliştirmekle suçlanan  Şimal Kore hükümeti bu suçlamalar karşısında deyim yerindeyse asla oralı bile olmuyor ve hız kesmeden faaliyetlerine devam ediyor.

Şimal Kore’de kripto paraların geleceğini ve gidişatının analizi açısından mühim sayılabilecek ikinci kripto para konferansı heyecanla umut ediliyor…

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir