IMF’nin açıklamaları kripto paraların değerini düşürdü

IMF geçtiğimiz günlerde yayınladığı raporlarında kripto paralar ile ilgili olarak ihtiyaç duyulan önlemlerin acil bir halde alınmasını ve acil olarak kripto paralar mevzusunda ülkelerce bir ekip önlemlerin derhal uygulanmaya başlamasını önerdi. IMF’nin bu raporundan sonrasında ise kripto paralarda bugün öğle saatlerinden itibaren ciddi bir düşüş başladı ve %10’u aşkın kıymet kaybının olması yatırımcıların tepkisini çekti.

Yatırımcılara gore bir süre ilkin yayınladığı IMF raporundan derhal sonrasında yaşanmış olan bu düşüşlerin sorumlusu olarak Dünya Internasyonal Para Fonu olarak malum IMF bulunurken, rapor dolayısı ile büyük kripto para düşüş ve kayıplarının yaşandığını ifade ettiler.

IMF bu mevzu hakkında net rapor yayınladı

IMF’nin yayınladığı rapor son aşama net ve son aşama yatırımcıları değil, kripto paraları direkt olarak hedef alıyor. Raporun amacı ise ülkeler tarafınca alınması ihtiyaç duyulan önlemlerin alınmaması eleştiriliyor ve rapora gore derhal önlemlerin alınması önerilerek büyük devletin bu sürece öncülük etmesinin süreci etkili kılabilecek ve daha kolay çözebilecek olduğu belirtiliyor.

IMF raporu tamamen yansız olarak yayınlanıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir