İngiltere Blockchain Teknolojisini Deneyecek

United Kingdom (Birleşik Krallık) National Archives (TNA) isminde resmi kayıt ve veri tutma bürosu tarafınca yakın vakit içinde blockchain teknolojisi adı altında yeni kayıt tutma teknolojisi denenecek olduğu açıklandı. Tüm dünyanın ekonomisinin yönetildiği ve Türkiye’nin de son dönemde ekonomik çöküş dolayısı ile yardım istemeye gittiği İngiltere’nin bu mevzuda adım atması finans dünyası adına büyük ehemmiyet taşıyor.

ABD ile beraber tüm dünyanın ekonomisinde ciddi yere haiz olan İngiltere, bu karar ile beraber derhal blockchain teknolojisine geçmeyecek olduklarını fakat harcamalar ve fazlalıklardan kurtulmak adına blockchain teknolojisinin en iyi ve en kapsamlı şekilde kontrol edilecek bulunduğunu deklare etti. Bu kontrol ve denemeler sonucunda eğer ki problem çıkmaz ise blockchain teknolojisinin ülkede oldukca daha çok kullanılacak olduğu açıklandı.

Önlemler Alınıyor

United Kingdom (Birleşik Krallık) National Archives (TNA) bünyesinden meydana getirilen bu açıklamalar ile beraber blockchain teknolojisine dair bir ekip gelişme ve yenilikler olacak olduğu tahmin ediliyor. Ülkede kontrol edilecek olan blockchain teknolojisinin ne denli yararı ve tesiri olacağı mevzusunda büyük merak hakim değil sadece sonucunda maliyetler ve öteki fazlalıklar mevzusunda istenen hedefe ulaşılıp ulaşılmayacak olduğu mevzusu fazlası ile merak mevzusu.

İngiltere’nin bu aşamada resmi kurumları tarafınca blockchain teknolojisi kontrol edilmiyor olmasına karşın teknoloji şirketleri tarafınca bu teknoloji üstünde araştırmalar, informasyon ve veri emekleri sürüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir