İngiltere hükümeti kripto paraları denetlemeye başlıyor!

İngiltere hükümeti tarafınca kurulan 11 kişilik kurul bundan sonraki süreçte gelecek haftadan itibaren kripto paraların varlığı ve durumu gözlemleyecek, bununla birlikte kripto paraların şeffaflığı ile ilgili olarak hükümet adına resmi raporlar hazırlayacak. Kurulan komisyonda Bitcoin ile ilgili olarak yaşanmış olan problemler, güvenlik endişeleri, piyasaların son durumu ile ilgili olarak sıkı bir takibin olacağı belirtilirken, komisyonon raporlarının daha sonrasında İngiliz hükümetine sunulacak olduğu belirtiliyor.

Komisyonun aslolan amacının ise kripto paraların şeffaflığının iyi mi sağlanacak olduğu yönünde. Zira birçok kripto para yatırımcısı tarafınca son dönemde kripto paralar ile ilgili tüm dünyada hükümetlerin ayaklanmasının ciddi krizleri bununla beraber getirebileceği ve bir ekip sorunları doğurabileceği tahmin ediliyor.

En İyi Şekilde Korunacaklar

İngiltere’de komitenin başkanı olan Nicky Morgan, tarafınca meydana getirilen açıklamada ”insanoğlu daha çok kripto paraların bilincinde olmaya devam ediyorlar, sadece bunu hukuksal olarak düzenlemek ve İngiliz vatandaşlarını hukuksal olarak güvence altına almak zorundayız” ifadelerini paylaştı. Yatırımcıların ise atılan bu adımlardan dolayı endişeli oldukları, kripto paraların araştırılmasını istemedikleri biliniyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir