İngiltere’de 2.5 milyon dolarlık kripto para çalındı

Bu yazları İngiltere‘de 2.5 milyon dolarlık bir kripto para hırsızlığı yaşandığı açıklandı. İngiltere polis departmanından meydana getirilen açıklamada kripto para hırsızlıklarından bu yazları 2.5 milyon dolarlık olay yaşandığı bilgisinin bulunduğunu ve bunun oldukca daha faza üstünde bir tutarın olabilecek olduğu açıklandı.

2.5 milyon dolarlık kripto para hırsızlığının arkasında siber saldırganların bulunduğunu ve bugüne dek daha çok kayıplar bulunduğunu açıklayan yetkililer, kripto para sahibi olmadan ilkin iyi düşünmek ve iyi informasyon sahibi olmak icap ettiğini, aksi durumda kripto para sahibi olan kişilerin oldukca büyük zararlar yaşayabilecek olduklarını deklare etti.

Saldırganlar paraya göz dikti!

Siber saldırganların kripto paralara göz diktiğini belirten İngiltere polisi, bu tür saldırganlıkların devam edecek bulunduğunu ve güvenlik mevzusunda kesinlikle belirli önlemler alınarak siber saldırganlara karşı korunmak icap ettiğini deklare etti. Siber saldırganların daha çok insanoğlunun canını yakabilecek bulunduğunu ve kripto paralar mevzusunda yatırımcı olmak isteyenlerin daha çok dikkatli hareket etmesi ve öncesinde araştırma yapması icap ettiğini deklare etti. İngiltere’de bu yazları 2.5 milyon dolarlık malum kripto para çalınırken, bilinmeyen tutarın oldukca daha çok olduğu tahmin ediliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir