İngiltere’de 24 Kripto Para Firmasına Soruşturma

İngiltere’de FCA kurumu tarafınca 24 kripto para şirketi hakkında yeni bir soruşturma daha açıldı. Kripto paralar ile ilgili olarak dün İngiltere Merkez Bankası müdürü Mark Carney, kripto paraların devlet destekli olmasının önünde engel olmadığı ve bunu desteklediklerine değinerek, lripto paraların arkasında devlet desteğinin olmasının hiçbir engeli olmadığını ifade etmişti.

Kripto paralar ile ilgili 24 saat sonrasında ise İngiliz FCA tarafınca kripto paralar hakkında 24 firmaya soruşturma açıldığı basına açıklandı. Basına meydana getirilen son dakika açıklamasında 24 kripto para firmasının detaylı olarak soruşturulacak olduğu açıklandı.

İsimleri Açıklanmayacak

FCA yetkilisi açıklamasında ”Bu kurumların kim bulunduğunu belirtirsek, müşterilerin ciddi risk altında kalacağını düşünüyoruz. Şirket adı özelinde alacağımız aksiyonun ve pozisyonun bilinmesi, müşterileri baskı altına alacaktır ve bu yüzden ikimiz de adları paylaşmamayı tercih ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Kripto paralar ile ilgili olarak başlatılan bu soruşturmanın sonucunda iyi mi kararlar alınacak olduğu ve ceza verilip verilmeyecek olduğu merak edilirken, ülkede daha ilkin bu kadar büyük çaplı hiçbir şekilde soruşturma olmadığı ve bu kadar büyük çaplı soruşturmanın ilk kere açıldığı öğrenildi.

  • İngiltere yönetimi kripto paralar ile ilgili olarak pozitif yönde davranırken, kripto para firmaları hakkında soruşturmalar açılması vatandaşlar tarafınca destekleniyor. Vatandaşları korumak adına bu tür soruşturmaların dünyada oldukça büyük önemi olduğu biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir