iOS Cihazlara Bitcoin (฿) Simgesi Geldi

Google, iOS cihazlarındaki klavyesinde bitcoin ‘B’ sembolünü ilave ederek ana kripto para biriminin ana sektördeki artan kabulünü gösterdi. Sadece bu özellik hemen hemen Android klavyelerine eklenmedi.

Bitcoin para birimi sembolünün eklenmesi, Google kullanıcılarının bitcoin’e olan ilgisini artırıyor. Google Trends’e bakılırsa ‘Bitcoin Nedir?’ 2018 için ABD Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’ta en popüler arama sorusuydu.

Google klavyesindeki, sembole dolar sembolünü basılı tutarak erişilebilir. Dünyanın belli başlı para birimi simgelerinin yer almış olduğu bir pencere açılır ve Bitcoin simgesi en solda bulunur. Dolar, euro, yen, sterlin, Kore Won’u, Rus Rublesi, Hint Rupisi ve yüzde simgesi ile beraber artık Bitcoin simgesi de geliyor.

Geçen yıl ekim ayında, bir zamanlar kriptoyla ilişkili reklamları yasaklayan Google, arama motorundaki bir reklamda kripto para birimleri hakkında konuştu. Bununla beraber, reklam, web devinin duruşunun dijital para birimine karşı pozitif yönde ya da negatif olduğuna dair net bir görüntü vermedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir