İranlı siber saldırganlar Bitcoin çalmak için program geliştiriyor

Accenture PLC Group, İranlı 5 grubun kripto paralar için fidye yazılım geliştirdiğini ve bu yazılımları geliştiren grup sayısının 5 bulunduğunu ve takip etmeye devam ettiklerini deklare etti. Kripto paralar ile ilgili son 1 senedir bayağı fazla çaba harcayan İranlı siber saldırganların dünyanın tüm ülkelerinden Bitcoin çalmak ve bunu kendi zimmetlerine geçirmek adına belirli uğraşlar verdikleri aslına bakarsanız biliniyordu.

Kripto paraları çalmak için hususi bir fidye yazılımı geliştirmeye devam eden İranlı siber saldırganların, daha oldukça İran dışından kripto para çalmak ve bu çalınan paraların belirli bir halde grup içinde paylaşılması ve tutarın tamamının devlet kasasına aktarılması yönünde emekler yaptıkları iddia edildi.

Washington durdurmaya hazır

Washington’ın ise bu tür siber saldırganlara karşı yaptırımlar uygulayarak ve fidye yazılımları tespit eden birimlerinin kısa bir süre içinde önlemler almasını ve siber saldırganları durdurmaya hazır olduğu açıkça ortada. Kripto paralar ile fidye yazılımlarının son aşama güvenlik problemlerine sebep olduğu ve bu sorunların ciddi kayıplara sebep olabilecek olduğu biliniyor.

  • ABD’nin siber saldırganları takip etmiş olduğu açıklandı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir