İsmail Hakkı Polat’tan Kripto Para Yatırımcılarına FOMO Uyarısı

Bitcoin geride bıraktığımız dakikalarda ruhsal 10 bin dolar direncini kırmayı başardı. Yarın gün içinde ana akım medya organlarının birçoğunda şu manşetleri göreceğiz: “Sanal Para Bitcoin 10 Bin Dolara Ulaştı“.

Bu tür yanıltıcı manşetleri gören ve finansal okuryazarlığı olmayan birçok insan Bitcoin trenini kaçırdım ya da kaçırıyorum düşüncesine kapılarak yatırım yapma telaşına düşecek.

Ilk olarak geleneksel piyasalarda geçerli olan en mühim kurallardan birinin kripto paralarda da naturel olarak geçerli bulunduğunu hatırlatalım. Bir emtiayı düşerken satıp yükselirken satın almak pek de doğru bir hamle sayılmaz. Daha doğrusu Bitcoin’in şu anda yükseliyor olması yükselişin devamlı devam edeceği anlamına gelmez.

İsmail Hakkı Polat’tan Yatırımcılara Tavsiyeler

Kripto para topluluğunun mühim isimlerinden İsmail Hakkı Polat, Bitcoin’in 10 bin dolara yükselmesinin arkasından Twitter hesabı üstünden kripto para piyasasına yeni giriş icra eden yatırımcılara şu tavsiyelerde bulunmuş oldu:

Bitcoin’in uzun bir aradan sonrasında 10bin doları tekrardan aşması, “bu treni kaçırmamak isteyen” oldukca sayıda finans/yatırım okur-yazarlığı olmayan insanoğlunun da iştahını kabartacak. Buradan kendilerine her zamanki uyarımızı yapalım

Kriptopara piyasaları, yırtıcı orman misali kuralları tamamlanmamış ve iniş-çıkışları yüksek bir ortamıdır. Kriptoparaların işleyişini bilmiyorsanız ve bu piyasaların dinamiklerine ilişkin deneyiminiz yoksa uzak durun ve varınızı yoğunuzu buraya yatırmak şeklinde bir çılgınlık yapmayın

Coinbilgi ailesi olarak piyasaya yeni giriş icra eden yatırımcılara Bitcoin’in 2018 yılının Mart ayından beri ilk kez 10 bin dolar seviyesine ulaştığını hatırlatmakta yarar görüyoruz.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir