İspanya İktidar Partisi Blockchain Teknolojisini Kullanacak

İspanya İktidar Partisi milletvekilleri tarafınca istenen ve onay alan yasa tasarısına nazaran bundan sonrasında ülkede sistemler hazırlandıktan sonrasında blockchain teknolojisinin kamu kurumlarında kullanılmasına karar verildi. Ülkenin almış olduğu bu karar ile beraber kamu kurumlarının evrak ve öteki bazı belge mevzularında problemler yaşammaası istenirken, blockchain teknolojisi yardımıyla kağıt kullanımının azaltılması ve dijital ortamda tüm verilerin tek bir tıklama ile rahatça bulunabilecek bir sisteme haiz olunabilecek olduğu açıklandı.

İspanya İktidar Partisinin almış olduğu bu karar sonucunda 133 milletvekili karara destek verirken, geliştirme aşaması dolayısı ile blockchain teknolojisine derhal geçilemeyecek olduğu ve ilk etapta tecrübe etme emekleri yapılarak ondan sonra düzgüsel hükümet ve devlet belgelerinin bu teknoloji kullanılarak saklanabilecek olduğu açıklandı.

İlk Kez Deneyecekler

İspanyol yönetiminin ilk kere bu kadar büyük bir blockchain denemesine imza atacak olduğu ve bununla birlikte ülke içindeki sistemin fazlası ile karışık bir yapıda olmasının önüne geçilecek olduğu belirtilmiş durumda.

Ülkede denenecek olan bu sistem eğer ki başarıya ulaşmış bir halde işler ise işler gelecekte oldukça daha çok iyi olabilecek ve daha süratli bir kamu belgeleri sistemi oluşturulabilecek. Ülkede kullanılacak olan blockchain teknolojisi yardımıyla vatandaşları etkileyecek bir durum yok ve ülkenin genel olarak beklentisi bu mevzuda oldukça yüksek değil, beklentilerin düzgüsel olduğu ve geleceğe yönelik olarak atılacak olan adımların halktan destek görmüş olduğu belirtilmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir