İsrail Mahkemesinden Kripto Para Adımı

İsrail mahkemelerinden jet hızında yeni bir karar daha alındı. Mahkeme kripto para işlemlerinin engellenmesi isteyen bankaya karşı harekete geçerek bunun engellenemeyecek bulunduğunu ve işlemlere derhal izin verilmesi gerektiği uyarısında bulunmuş oldu. 2 İsrail bankası tarafınca kripto para transferi işlemlerinin engellenmesi yönünde karar alınmasının peşinden devreye giren yetkili mahkeme, bunun engellenmesine izin verilemeyecek bulunduğunu ve asla engellenemez bir durum bulunduğunu deklare etti.

Bitcoin madenciliği alanında İsrail’de  kurulmuş bir şirket olan Israminers adlı şirket tarafınca Union adlı bankaya karşı oluşturulan davanın Türkiye saati ile tam 36 saat ilkin görüldüğü ve Union Bank tarafınca madencilik şirketinin Bitcoin transferi yaparak madencilik aleti almasına engel olmaya emek vermesi sonucunda oluşturulan bir dava olduğu açıklandı.

3 Aydır Aynı Banka İle Çalışıyordu

İsrail’de  kurulu olan madencilik şirketinin Union ile 3 aydır birlikte çalmış olduğu ve emek harcamaları esnasında bugüne dek en küçük bir problem yaşamadığı bilgisi verildi. İsrailli yargıç tarafınca alınan karara uymak zorunda olan Union Bank ise bu kararın peşinden derhal bununla ilgili önlemler almak zorunda kalırken, İsrail’de mahkemeler tarafınca alınan kararların derhal uygulanması, aksi takdirde akla hayale sığmaz cezaların uygulanmış olduğu bilinmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir