İşte Kripto Para Yatırımcıları İçin En İdeal Ülkeler!

Kripto para birimleri hiçbir veri merkezine yada merkez bankasına bağlı olmadıkları için, dünyanın dört bir yanıyla süratli ve ucuz para transferini mümkün kılabiliyorlar. Sadece bazı devletler kripto para birimlerini yasal bir ödeme aracı olarak tanımlamamakta ısrar eden. Hal bu şekilde olunca kripto para yatırımcıları, hükümet görevlilerinin çıkaracağı bir kanun tasarısı ise paralarının pul olmasının önüne geçmek için ideal ülke arayışına girmiş bulunuyorlar.

Bu aşamada Belarus, kripto para birimi ve ICO girişimlerini resmen tanımasıyla kripto para yatırımcıları için en uygun ülke olarak göze çarpıyor. Belarus başta olmak suretiyle kripto para yatırımcıları için en ideal ülkeler ise şöyleki sıralanabilir:

Belarus

Oldukça liberal bir yaklaşım sergileyen Belarus yönetimi, 22 Aralık 2017 tarihinde Başkan Alexander Lukashenko‘nun resmen açıklamasıyla kripto para birimlerini yasal olarak tanıdı. O şekilde ki 1 Ocak 2023 evveliyatına kadar kripto para madenciliği ve ticaretinden hiçbir vergi de alınmayacak. Yüzde 0 vergi, şimdiden birçok kripto para madencisinin iştahını kabartmış durumda.

Danimarka

Aslına bakarsanız özgürlükler ülkesi olan Danimarka, kripto para birimlerine de aynı pencereden yaklaşmaya kabul eden bir öteki ülke. Bitcoin ve öteki kripto para birimleri Danimarka genelinde vergiye doğal olarak tutulmayacaklar.

Almanya

Kripto para birimlerini emtia yada para olarak tanımlamadığı için Almanya da yatırımcılar için aden benzer biçimde bir ülke. An itibariyle Almanya’da Bitcoin ticareti meydana getiren kimseler, 600 Euro’dan fazla kâr elde etmedikleri müddetçe vergi ödemiyorlar. Bir yıl yada daha uzun bir süre süresince Bitcoin satan kişiler ise gelir vergisinden muaf tutuluyorlar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir