İsveç kripto paralara ”bulaşmak” istemiyor

İsveç’te yöresel halk ve hükümetin gelirlerinin aşırı yüksek olması ve sürekli olarak gelir fazlası vermeye devam eden ve ekonomik kazançları oldukça yüksek bir ülke olmasının etkisinden dolayı ülkede kripto paraların kullanımı mevzusunda fazlaca azca kişinin haiz olduğu ve kripto paralara haiz olmak isteyen yurttaş sayısının ülkede son aşama azca olduğu ifade ediliyor.

İsveç’te ekonomisi muntazam olan bireylerin daha fazlaca kripto paralardan yana olmadığı ve yöresel para birimi üstünden yatırımlar yapmayı tercih ettikleri, kripto paraların ise daha azca para kazanan kesim tarafınca kullanıldığı biliniyor.

Yerel halk endişeli görüyor

Kripto paraları ihtimaller içinde bir ziyanı dokunan etken olarak gören İsveç halkının büyük kısmı, kripto paraların yatırım aracı olmadığını, bir tek bir ödeme aracı olarak kullanılabilecek bulunduğunu belirterek, daha değişik işlerde kullanılmasının temel bir getiri sağlamadığını ve kati garantili kazanç olmadığını düşünüyor.

İsveç halkının büyük bir kısmının paydaş olmayı ve orta çaplı paydaş olarak firmalar üstünden kazanç sağlamaya çalışmış oldukları da ülkede yatırım araçları içinde ilk sırada bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir