İsviçre’de Ticari Hesap Açılmasına İzin Çıktı

Hypothekarbank Lenzburg isminde İsviçre bankası kripto para borsaları tarafınca ticari olarak hesap açılmasına onay ve izin verecek olduklarını deklare etti. Hypothekarbank Lenzburg bünyesinden meydana getirilen açıklamada kripto para dünyasının bir maddi kıymet taşımış olduğu ve bundan dolayı blockchain teknolojisi üstüne emek harcamalar icra eden ve borsa sitelerinin kendilerine ilişik ticari hesapları olmasına onay verilebilecek olduğu açıklandı.

Açıklamalar dikkat çekerken, kripto paralara dair maddi kıymet taşıdığını belirten İsviçreli yetkililer bu sayede vergi almak ve kripto para borsaları üstünden vergi mevzusunda adımlar atabilmek mevzusunda daha rahat yasalar hazırlayabilecekler.

Tek Banka!

Hypothekarbank Lenzburg CEO’su Marianne Wildi, açıklamalarında kripto para yaşamına yönelik bir tek kendilerinin ticari hesap açmaya izin verdiklerini deklare etti. Öteki hiçbir banka tarafınca bu mevzuda ticari hesaba izin verilmediğini açıklayan Wildi, gelecekte bununla ilgili olarak kapsamı daha çok genişletme, daha çok insanoğlunun ticari hesaba haiz olmasını sağlamak adına çalışmalara devam edecek olduklarını belirterek, kripto para dünyasında yaşanmış olan gelişimleri de yakından takip etmeye devam ettiklerini deklare etti.

  • İsviçreli bankalar tarafınca kripto paralara yönelik olarak Hypothekarbank Lenzburg CEO’su Marianne Wildi açıklamasında belirttiği suretiyle yeni alınacak olan önlemler ve kararların blockchain ve Bitcoin yaşamına bir katkı sunmuş olduğu ve bu katkılar yardımıyla vergi mevzusunda da bazı gelişmelerin yaşanabilecek bulunduğunu doğrulamakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir