İsviçre’den kripto paralar ile ilgili önemli açıklama

Son dönemde hükümetler ve finansa dayalı kurumlar tarafınca sık sık izahat yapılması yatırımcılar tarafınca garip karşılanıyor. Almanya, ABD, Fransa, İngiltere ve İsrail derken bugün İsviçre’den de kripto paralar hakkında izahat yapılmış oldu. Meydana getirilen açıklamada kripto paralara her geçen gün daha çok ilgi gösterilmeye başlandığı, bunu yakından takip ettikleri İsviçre Borsa Başkanı Romeo Lacher tarafınca açıklandı.

İsviçre Borsa Başkanı Romeo Lacher, açıklamalarında kendilerinin kripto paralar mevzusunda bugüne dek adım atmadıklarını, sadece bundan sonrasında adım atmayacak oldukları anlamına gelmediğini beyan etti. İsviçre Frangı’nın kripto para versiyonunun Merkez Bankası tarafınca piyasaya sunulması icap ettiğini açıklayan Lacher, bu sayede İsviçre’nin daha çok finans sektörüne adapte olabilecek bulunduğunu savundu.

İsviçre Hükümeti İzliyor

İsviçre hükümetinin ise son dönemde kripto paraları Merkez Bankası vesilesiyle izlediği, sadece kripto paralarla ilgili yasalar yada düzenlemeler üstünde emekler yapmadıkları biliniyor. İngiltere ve ABD’nin kripto para sektörünü İsrail ile beraber yönettiği 2018 senesinde sektöre her geçen gün yeni ülkelerin iştirak etmesi kripto paralara olan şeffaflığı ve gizlilik sorunlarını bununla beraber getiriyor ve yatırımcı sayısının daha çok azalmasına niçin oluyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir