Jack Dorsey’in Kurucusu Olduğu Square Bitcoin Gelirlerini İkiye Katladı

Twitter CEO’su Jack Dorsey’in bir başka girişimi Square, gösterdiği performansla parmak ısırtmaya devam ediyor. Senenin ikinci çeyreğinde Bitcoin işlemlerinden elde edilmiş gelirlerin iki at arttığını açıklayan Square piyasadaki yükselişin de etkisiyle beraber şu anda oldukça iyi bir durumda görünüyor.

Square’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı mali durum raporunda Bitcoin’in de yükselmesiyle firmanın bürüt gelirin  2 milyon dolar arttığı görülüyor. Finans sektöründe etkinlik gösteren Square’ın bünyesinde barındırdığı en popüler uygulamalarından biri de Cash. Square’a nazaran Cash kullanıcıları bununla birlikte Bitcoin’de kullanıyor.

Bitcoin’den 125 Milyon Dolar Gelir

Square tarafınca paylaşılan bilgilere nazaran şirket Cash uygulaması yardımıyla 125 milyon dolarlık Bitcoin geliri elde etti. Firmanın senenin birinci çeyreğindeki Bitcoin geliri ise 65 milyon dolar seviyesindeydi. Görünüşe bakılırsa, Square’in piyasadaki yükselişin de etkisiyle bundan önceki çeyreğe kıyasla Bitcoin gelirini iki katından fazla arttırdı.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir