Japonya Polis Teşkilatı ”Siber Suçlarlar Mücadele” Binası Açtı

Japonya Polis Teşkilatı’nın almış olduğu karara gore bundan sonrasında ülkede yaşanabilecek olan siber suçlar ile ilgili olarak siber suçlar ile ilgili yeni bir adım attıkları öğrenildi. Japonya Polis Teşkilatı tarafınca alınan bu karar sonrasında siber güvenlik kısmı binasının açılışı yapılmış oldu ve binada 500 hususi siber güvenlik uzmanının çalışmaya başladığı açıklandı.

Siber suçlar ile savaşım edecek olan bu ekip, kripto para hırsızlıkları ve Bitcoin çalınma vakaları dahil olmak suretiyle her alanda tesirini gösterecek ve suçluları yakalamaya çalışacak. Ülkede oluşturulan bu birim ile beraber kripto para sahibi yatırımcıların daha rahat nefes alacak oldukları, sadece ekibin bireysel olarak hizmet vermeyecek olduğu açıklandı.

Japonya Kıymet ve İlgi Gösteriy0r

Japonya vatandaşlarına Japonya Polis Teşkilatı siber suçlar kısmı ile beraber kıymet ve ilgi gösterdiğini kanıtlarken, bir öteki taraftan ise ülkede artık çalışmaktan bıkmış olan halkın ciddi oranda kripto paralardan kazanç elde etmek suretiyle tüm maaşlarını bu alana yatırdıkları, birçok çalışanın bu sayede ülkede şimdilerde varlıklı olarak kripto paralara ilgi göstermeyi sürdürdüğü biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir