John McAfee: Herkese Yazın, Bankalara Gidin!

Kripto para yorumcusu ve analisti John McAfee, kripto paralar ile ilgili yapmış olduğu yorumlar ve geleceğe dair akıl almaz tahminleri ile dikkatleri üstüne çekiyor. Kripto paralar ile ilgili olarak bugün Twitter hesabı üstünden izahat icra eden John McAfee, kripto paralara harp açıldığını ve bu savaşı açanların dünyanın ekonomisini yöneten devler bulunduğunu deklare etti. ABD tarafınca kripto paralara harp açıldığını açıklayan John McAfee, bu mevzuda tüm kripto para yatırımcılarının belirli bir ekip bankalara, kredi kartı hizmeti aldıkları şirketlere ve finans kurumları ile devlet kurumlarına mail atarak iletişime geçmeleri, kripto paralara daha çok kıymet vererek yaygın hale getirmelerini istemeleri icap ettiğini açıkladı.

İletişim Kurun ve Problem

John McAfee, bankalar ve hizmet alınan finans merkezlerinde yetkililere ”Bitcoin ile ödeme yapmayı isteyin, Bitcoin kabul eden bankaların adreslerini mesele, bu sayede onlar size daha iyi kıymet vermek ve sizleri dikkate almak zorunda kalabilecekler’‘ diyerek bu durumun utanç verici olmadığını, aksine kripto paraların geleceğini kurtarmak ve korumak adına rahat fakat iyi olabilecek adımlardan bir tek bir tanesi bulunduğunu deklare etti.

ABD’li vatandaşların bu mevzuda adım atmaları beklenmezken bu tür alışılmadık çağrılar ve açıklamalar pek fazla gerçekçi durmuyor. ABD’nin kripto paralara harp açması durumunda ise hiçbir gücün bu durumu geriye döndüremeyecek olduğu biliniyor. Zira dünyanın iktisat yöneticisi konumunda olan ABD’nin istekleri ve adımlarına karşı koymak mümkün değil.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir