John McAfee: Hindistan Merkez Bankasını Boykot Edelim

John McAfee, Hindistan Merkez Bankasını boykot etmeye çağrı etti. Hindistan Merkez Bankası almış olduğu kararlar ile ülkede kripto paraların kullanımını adeta yasaklayacak seviyede kararlar almış ve ülkede kripto paraların risk barındırdığı mevzusunda uyarıda bulunmuştu. Hindistan Merkez Bankası yönetimince alınan bu kararlar sonrasında ülkede büyük bir kripto para kaosu yaşanırken John McAfee’nin bu açıklamaları dikkat çekici oldu.

ABD ve öteki ülkelerde kripto paralar mevzusunda tam anlamı ile yasalar devreye alınmamışken Hindistan Merkez Bankası yönetiminin bu şekilde yeni yasaları devreye sokması ve kripto paralar mevzusunda ülke bankalarına baskılar uygulaması dolayısı ile ülkede yaşayanlar kripto paralara tam manası ile erişemiyor.

Problemler Fazlaca Büyük

Ülkede sorunların en üst düzeyde olduğu yazılırken, bu sorunları engellemek adına Anayasa Mahkemesi yöneticilerinin devreye girmiş olduğu ve Merkez Bankası kararlarının yok sayılmasına yönelik olarak ellerinde bulunan üstün Anayasa enerjisini kullandıkları öğrenildi.

John McAfee ise Merkez Bankası ve bunun işbirlikçilerinin Hindistan’da boykot edilmesi önerisinde bulunarak, asla bu finans kurumları ile emek verme yapılmaması önerisinde bulunmuş oldu. RBI yönetiminden ise karşı izahat yapılmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir