JP Morgan, Intel ve Trust Token Çalışanlarından Yeni Kripto Para

Bilhassa 2017’de kripto para piyasasındaki yükselişi manipüle etmiş olduğu iddialarından sonrasında piyasaya birçok Tether alternatifi kripto para sürülmüştü. Şimdi JP Morgan, Intel ve Trust Token’ın eski çalışanları bir araya gelmiş olarak piyasaya yeni bir stabil kripto para daha sürmeye hazırlanıyor.

Yeni Stabil Kripto Para USDD Duyuruldu

San Fransisco merkezli The Global Currency Organization (GCO), 1 Ekim’de yayınladığı basın bülteniyle yeni stabil kripto para birimi USDD’yi duyurdu.  JPMorgan, Intel ve TrustToken’in eski çalışanlarının bir araya gelmiş olarak kurduğu GCO, USDD’nin kullanıcılarına itibari paralarla kripto paralar içinde bir köprü oluşturmak için geliştirildiğini deklare etti.

Basit yatırımcılar için kurumsal düzeyde bir kripto para geliştirmekten kıvanç duyuyoruz. Böylece Blockchain teknoljisinin yararlarından her insanın faydalanmasını hedefliyoruz. USDD’yi geliştirmekten ve GCO’nun dünyanın dört bir yanında kuracağı kurumsal ortaklarla işbirliklerinden dolayı heyecanlıyız.

Avrupa Merkez Bankası’ndan Stabil Kripto Para Açıklaması

Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) yönetim kurulu üyesi Benoit Coeure, geride bıraktığımız günlerde yapmış olduğu açıklamada stabil kripto para birimlerinin kamu politikası öncelikleri için risk teşkil etmiş olduğu açıklamasında bulunmuştu.

İlginizi Çekebilir

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir