Justin Sun Gerçekten Gözaltına Alındı Mı: Tron’un CEO’su Buffet’la Randevusunu Neden Erteledi?

23 Temmuz Tron Vakfı ve Justin Sun için oldukça hareketli geçti. Bugün medyaya yansıya haberlerde Tron’un CEO’su Justin Sun’ın kara para akladığı iddiasıyla Çin’de gözaltına alındığı öne sürülmüştü.

25 Temmuz’da Justin Sun’ın Warren Buffet’la gerçekleştireceği milyon dolarlık randevunun da ertelenmesi Sun’ın Çin’de gözaltına alındığı iddialarını kuvvetlendirmişti. Tron Vakfı cephesinden meydana getirilen açıklamada, bu hamlenin Justin Sun’un sıhhat sorunları sebebiyle alındığı duyurulmuştu.

Çin’in önde gelen mahalli medya kuruluşları, kara para aklama ve birçok değişik kabahat sebebiyle Çin’de soruşturması altında bulunduğunu bildirmişti. Öyleki ki Sun’ın bundan dolayı ülkeden çıkışına izin verilmediği öne sürülmüştü.

Bu iddialar basında geniş yankı uyandırdı ve Tron’un fiyatını da etkiledi. Sonrasında iddiaların gerçek olmadığı ortaya çıktı. Sun, ilerleyen saatlerde iddialara bir fotoğrafla cevap verdi. San Francisco’da yer edinen Oakland Bay Köprüsü görünmüş olduğu bir fotoğraf ile video paylaşan Sun iddia edilenin aksine Çin’de değil  ABD’de bulunduğunu gösterdi. Sun, Weibo vesilesiyle hakkında iddiara yönelik şu açıklamaları kaydetti:

Güvendeyim. İyileştiğimde hep beraberce buluşacağım. Sizi endişelendirmek istememiştim.

Tron’un fiyatı Buffet’la yenecek yemeğin ileri bir tarihe ertelenmesiyle ve Sun’ın Çin’de gözaltına alındığı iddialarıyla iyiden iyiye düşüş gösterdi. Tron gün içinde 0.28 dolardan 0.022 dolara kadar geriledi.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir