Justin Sun’dan Dev Airdrop: 2 Gün Sonra 990 Milyon BitTorrent Token Dağıtacak

Geçtiğimiz yıl Justin Sun’ın Tron Foundation’ı tarafınca satın alınan dosya paylaşım platformu BitTorrent, kullanıcılarını 999 Milyon BitTorrent token ile ödüllendireceğini duyurdu.

BitTorrent’in resmi Twitter hesabı üstünden meydana getirilen açıklamada yalnız 2 gün sonrasında takvimler 11 Aralık 2019’u gösterdiğinde, platform TRON (TRX) sahiplerine 990 milyon BitTorrent Token (BTT) dağıtımı için sürecin başlamış olacağı açıklandı. Airdrop’a katılım için minimum TRX miktarı belirtilmiyor. Bu yüzden Tron Foundation tarafınca tanınan cüzdanlarda TRX tutan hepimiz BTT airdrop’una katılabilecek.

BitTorrent’in Ocak 2019’da paylaşmış olduğu Medium gönderisine gore, bu airdroplar BTT’nin toplam arzının %1,2’sini oluşturuyor. Bununla beraber, 2020’de BitTorrent Foundation, 1,225 milyar BTT’yi daha airdropla kullanıcılarına dağıtmayı planlıyor; BitTorrent’in airdrop kampanyaları 5 yıl süresince toplam arz %0,1 oranında arttırılacak devam edecek.

BitTorrent

BitTorrent, ortalama 15 yıl ilkin 2004 senesinde kuruldu. Platform oldukca süratli bir halde popüler hale geldi ve şu anda dünya genelinde 100 milyondan fazla şahıs tarafınca kullanılıyor. Merkezi olmayan yapısı sebebiyle, 2018’in ortalarında TRON’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ın dikkatini çekti. Ocak 2019’da, platform hem de Binance Launchpad’de IEO’su meydana gelen ilk proje olarak tarihe geçti. BitTorrent şu anda Google Play’in en iyi puan alan uygulamalarından biri.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir