Kanada Montreal Bankası’ndan Yeni Adım

Kanada Montreal Bankası (BMO) alınan karara nazaran bundan sonrasında güvenlik dolayısı ile Debit kartlar ile kripto para ödemeleri yapılmasına izin vermeyecek olduklarının altını çizdi. Kanada Montreal Bankası (BMO) tarafınca alınan karara nazaran “Şunu söyleyebilirim ki BMO olarak biz artık Interac online ödeme vesilesiyle yada Mastercard’a ilişkin kredi yada ön ödemeli kartlar ile kripto para birimleri alınmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu karar kripto para birimlerinin haiz olduğu dengesiz yapıdan dolayı verilmiştir. Bu sayede müşterilerimiz ve bankamız daha güvenli bir halde çalışabilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Kanada Montreal Bankası (BMO) tarafınca alınan bu karar Debit kart kullanıcıları adına büyük ehemmiyet taşımasına karşın bunun bir güvenlik önlemi dolayısı ile alındığı ve kullananların aslına bakarsak bu alınan karar ile hem satıcıların, hem alıcıların korunması için oldukça iyi bir karar olduğu açık.

Merakla Planlanıyor

Kredi kartı kullanıcılarının ise ödemeleri hiçbir engel olmadan rahat ve güvenilir bir halde meydana getirecek olduklarını belirten Kanada Montreal Bankası (BMO) yöneticileri, bu karar ile beraber kredi kartı kullanıcı sayısının da benzer şekilde Debit kartlara oranla artacak bulunduğunu deklare etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir