Kanada Rezerv Bankası: Halkımızın %85’i Bitcoin’i Biliyor

Kanada Biriki Bankasının ülke genelinde yapmış olduğu araştırma sonucunda dikkat çekici veriler elde edildi. Dünyanın sayılı tam gelişmiş ülkeleri içinde olan, eşcinsel hakları, insan hakları ve demokrasi ile hakkaniyet, sıhhat mevzularında örnek teşkil eden bir ülke konumunda olan Kanada’nın halkının üst düzey eğitimli olması ve eğitimli olmakla kalmayarak doğru bilgilere haiz olması bugün bir kez daha kanıtlanmış oldu.

Kanada Biriki Bankasınca meydana getirilen araştırmada Kanada halkının neredeyse tamamına yakınının Bitcoin hakkında data sahibi olduğu ve %85 oranda halkın Bitcoin ile ilgili data sahibi oldukları açıklandı.

2.500+ Yurttaş Oy Verdi

Gelişmiş bir ülke ve gelişmiş bir halka haiz olan Kanada, Kanada Biriki Bankasının anketine tam 2500’den daha çok yurttaş oy verdi ve bu ankete gore halkın %85 oranında Bitcoin hakkında data sahibi olduğu öğrenilmiş oldu. Türkiye hemen hemen daha gelişmeye yeni başlamış bir ülke iken önünde olan ekonomik problemler ve benzeri problemler dolayısı ile, ekonomik refahın Kanada’ya oranla oldukça daha düşük olmasının tesiri ile Bitcoin hakkında oldukça daha azca data sahibi halka haiz durumda.

Sadece Türk vatandaşlarının kripto paralar mevzusunda bilgisinin de es geçilemez olduğu, üst düzeyde bilgiye haiz olmasa dahi halkımızın orta seviyede kripto paralara dair ilgisi bulunduğunu söylemek mümkündür. Hemen hemen TCMB tarafınca bu mevzuda meydana getirilen bir anket olmadığından dolayı katılmak mümkün değil sadece bu şekilde bir anket olsa dahi vatandaşların tam olarak 80 milyonluk bir ülkede doğru verileri yansıtamayacak olduğu düşünülmekte.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir