KFC Bitcoin ile ödeme almaya başladı

Dünyaca meşhur besin şirketi KFC bitcoin ile ödeme almaya başladı. Meşhur tavuk zincirinden sipariş verirseniz sanal ortamda bitcoin ile ödeme yapabilirsiniz. Son dönemde sık sık sanal paraların hayatımızı iyi mi yönlendireceğiydi. Fazlaca sayıda münakaşa yaşandı ve Bitcoin herşeye karşın hayatına devam ediyor.

Pek oldukça ülke ya da mühim şahıs kripto paralar hakkında yorumlar yapıyor. Kripto paralar ile ilgili son gelişme ise KFC’nin bitcoin ile ödeme alması oldu. Resmi duyuru ise Twitter hesabından geldi. Izahat da Kanada da resmen Bitcoin ile ödemenin başladığı duyuruldu. Ek olarak Twitter hesabından güzel bir poster ile de resmen duyuruldu.

KFC ÖNCÜ OLDU

Kanada’ da artık Bitcoin ile ödeme yaparak KFC mağazalarından sipariş verebiliyorsunuz. The BTC Bucket isminde hususi bir kova hazırlayan şirket, bu kovayı BTC ile ödemeye izin veriyor. Düzgüsel fiyatı 20 dolar olan kova, BTC birimiyle beraber 0.0041 BTC’ye satın alınabiliyor.

Dünyanın en büyük tavuk zincirlerinden olan KFC bu alanda öncü oldu. Kısa süre içinde öteki meşhur markalarında kripto para ile ödeme kabul etmesi planlanıyor.

 

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir