KGB: Kuzey Kore madencilik yapmayı denedi başaramadı!

Cenup Kore Gelişim Bankası (KDB) Şimal Kore ile ilgili yeni bir iddia ortaya attı. İddiaya nazaran Şimal Kore yönetimi bir süre ilkin 2017 senesinde kripto paralar ile ilgilenmeye başladı ve kripto para madenciliği yapmak mevzusunda bazı adımlar attı. Madencilik yapmayı deneyen Şimal Kore yönetimi bu mevzuda denemelerine ve oldukça çok araştırmalarına karşın etkili bir netice alamadı ve kripto paralara ilgi duymaya devam etti.

Birçok hacker grubu ile beraber dünyanın birçok ülkesinden kripto para çalan Şimal Kore’nin bu şekilde adım atmasının sebebi olarak ise kripto paralara daha çok haiz olmak ve ekonomisini daha çok kuvvetli hale getirerek daha çok ithalat yapabilmek için bu şekilde yöntemler denemiş olduğu iddia edildi.

KGB: Niçin başarıya ulaşmış olamadığını bilmiyoruz

KGB’den meydana getirilen açıklamada Şimal Kore yönetiminin niçin dolayı başarıya ulaşmış olamadığının hemen hemen öğrenilemediği ve bu mevzuda kati olarak niçin dolayı madencilik yapmak ile ilgili problemler yaşadığının bilinemediği öğrenildi. KGB’nin bu açıklamasına Şimal Kore yönetiminden doğrulama yada yalanlama ise hemen hemen yapılmadı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir