Korkunç: ABD’li Meclis Üyeleri Kripto Paraları Tartışacak

ABD Senatosu Para Politikası ve Tecim Alt Komitesi gelecek günlerde kripto paraları ve gelişimleri tartışmak, Washington yönetiminin elini güçlendirmek adına üst düzey üyeler rapor sunacak. 18 Temmuz Türkiye saati ile 14.00’da başlamış olacak olan görüşmelerin uzun sürmesi ve kripto paralar mevzusunda ABD’nin yetkili kurumlarında olan yetkililerinin bu yönde rapor verecek oldukları ifade ediliyor.

Açıklamada tam anlamı ile neler olacağı ve iyi mi bir görüşme yapılacak olduğu mevzusuna yer verilmezken, ABD hükümetinin bu mevzuda hazırlanacak rapora gore kripto paralara karşı önlemler alması, bazı yasalar hazırlaması ve öteki ülkelerin kripto para ticaretine direkt olarak karışarak önlemler almalarını istemesi gündeme gelebilecek olduğu tahmin ediliyor.

Kaygı Oldukca Fazla

ABD’nin kripto para ile ilgili her adımında kripto para sahipleri daha çok kaygı duyuyor ve daha çok korku yaşıyor. ABD’nin dünyada ekonomik ve müdafa anlamında her söylediğini yaptırma gücüne haiz olması ve bunu başarıyla sonuçlandırması her seferinde değişmeyen bir netice iken, kripto paralar mevzusunda da benzeri bir karar alması durumunda yatırımcıların fazlaca büyük problemler yaşamasına sebep olabileceğinden kaygı ediliyor.

Bazı ABD’li yatırımcılar kendilerinin 18 Temmuz gününden ilkin yatırımlarını azaltacak ve daha sonrasında duruma gore daha çok yükseltecek bulunduğunu şimdiden belirtmeye başlamış durumdalar. ABD’nin mevcutta kripto paraların yaratıcıları, kripto paraların son durumu, kimin ne kadar kripto para sahibi olduğu ve hangi ülkenin ne kadarlık kripto para ticareti yapmış olduğu benzeri bilgilere haiz olduğu açıkça olmasa da biliniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir