Kredi Kartı Hırsızı Bitcoin İle Kart Bilgilerini Sattı

İngiltere’de yaşanmış olan vaka kripto paraların gizliliğine darbe vuracak cinsten oldu. ABD, İngiltere ve İsrail benzer biçimde ülkeler neredeyse tamamımız hakkında ve ”en gizli saklı” dediğimiz işlemler hakkında dahi data sahibi olan ülkeler olarak tanınıyor. Bu mevzuda gelişmiş ülkeler dünyayı yönetmeye devam etmelerinin tesiri ve her alanda kendi güçlerinin konuşlu olması dolayısı ile bilmedikleri en küçük bir detay dahi maalesef ki bulunmuyor.

Bugün cep telefonlarımızdan, televizyonlarımızdan, tabletlerimizden ve hatta ve hatta buzdolabımızdan dahi izleniyoruz. Sadece Bitcoin ve öteki kripto para transferlerinin izlenmediğini düşünüyor ve bu mevzuda bir miktar yanılıyor olabiliriz.

63.000 Kredi Kartı Bilgisi, 25.000 Sterlin Nakit, Esrar…

Grant West isminde adam ise İngiltere’de yaşayan ve etken olarak yaşamını hacker’lık ile geçindiren bir kişiydi. Bugüne dek 500.000 civarında web sitesini hackleyen ve detayları çalan Grant West, kredi kartı ve banka kartı detayları çalarak bu tarz şeyleri Dark Web üstünde sattı. Buradan milyonlarca dolarlık kar elde eden Grant West, bu parayı ise Bitcoin ile aldı. İngiliz polisi 2 yıl süresince iyi bir iz sürdü ve bilhassa kripto para işlemlerini incelemeye aldı. Daha sonrasında bir trende İskoç polisi tarafınca yakalandı. Ile alakalı son karar ise 25 Mayıs tarihinde verilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir