Kredi Kartı İle Bitcoin Almak

Asya vatanlarında ve ABD’de insanların kredi kartı ile Bitcoin alabildikleri görülüyor ve Türk yatırımcılar kendi kredi kartları ile niçin Bitcoin alamadıkları konusunu soruyor. Yasal olarak kredi kartı ile Bitcoin alımının önünde iyi mi engeller var mevzusuna pek fazla değinmeden kredi kartı ile iyi mi Bitcoin alımı yapabilecek olduğunuzu bu içeriğimizde sizlerle paylaşacağız. Eğer kredi kartı ile Bitcoin almak istiyorsanız taksit işlemi ile yapmak istiyorsanız burada birazcık komisyon vermeniz gerekecek bulunduğunu baştan belirtmek iyi olacaktır.

Yabancı kripto para borsalarından (bir ekip işlemler gerekiyor) derhal kredi kartı ile komisyon ödemeden Bitcoin alabilme şansınız olmasına karşın Türkiye’de kurulu Bitcoin borsalarından kredi kartı ile direkt Bitcoin yatırımı yapmak mümkün değil.

Tek Deva: Taksitli Nakit Ön ödeme

Fakat kredi kartı limitini taksitle kullanmak ise mümkün. Mesela 15.000 TL limitli kredi kartınızdan online işlemler menüsü adı altından taksitli nakit ön ödeme çekerek 3 ay yada daha uzun vadelere bölerek 15.000 TL nakit sahibi olabilir ve bu nakit ön ödeme ile beraber Bitcoin alabilirsiniz. Daha düşük yada daha yüksek miktarlar olabildiği suretiyle yatırım miktarını tamamen kendiniz belirleyebilirsiniz. Bir çok banka nakit ön ödeme için düşük ücretler sunmaktadır.

  • Nakit avansı haftaiçi bankanın açık olduğu saatlerde çekmek daha azca komisyon verilmesini elde edecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir