Kredi Kartı Sahipleri Kripto Paralara Daha Yakın

Worldcore tarafınca yaptırılan ankete nazaran dünyada kredi kartı sahiplerinin %89’unun kripto paralar ile ilgili data sahibi oldukları ve kredi kartı sahibi kişilerin %53 oranında olan kısmının hayatlarında minimum bir kez bile olsa kripto para satın aldıklarını doğruladı.

Worldcore, ”Bu çalışmanın amacı, insanların banka kartlarının da yardımıyla dijital para birimleri ile haşır neşir olma istekliliklerini ölçmekti. Anket, 47 ülkeden 10.000’i aşkın insanoğlunun iştirakı ile yapılmış oldu. Bunun ayrıntısına inmek gerekirse de veri elde ettiğimiz bu ülkelerin 28’ini Avrupa Birliği ülkeleri ve 12’sini de Bağımsız Devletler Topluluğu (Commonwealth of Independent States) ülkeleri oluşturmakta.” dedi.

CEO’dan Izahat

Worlcore CEO’su Nasonov ise ”Müşterilerimiz içinde değişik özelliklerdeki ve yaşlardaki insanoğlu da mevcut fakat bu anket alışveriş yapma mevzusunda oldukca etken olan belirli bir kesime uygulandı. Kripto para cüzdanları kullanmanın yanı sıra, elimizde bulunan en popüler hizmetlerden birisi de dünya genelinde meydana getirilen toplu ödemelerdir. Bu yüzden bu araştırma öncelikli olarak finansal hizmet dünyasının ”işin ehli” kullanıcıları içinde uygulandı.” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir