Kripto Dünyasının Ünlü İsimlerinden Altcoin Yatırımcılarını Kızdıracak Açıklama!

Bitcoin altyapı şirketi Blockstream’in CEO’su Adam Back, geçtiğimiz günlerde Bitcoin’in tek gerçek kripto para birimi olduğuna yönelik bir beyanda bulunmuş oldu. Bu izahat, kripto para sektöründe büyük bir yankı uyandırırken birçok isim de bu görüşü destekleyici açıklamalar yapmış oldu. Back, kripto para birimi teriminin temsil edilmiş olduğu tek projenin Bitcoin bulunduğunu düşünüyor. Altcoin destekçileri bu yoruma katılmasalar da Back benzer biçimde düşünenlerin sayısı çok çok fazla.

Meşhur CEO, geçtiğimiz ay Bloomberg’e verdiği bir röportajda Bitcoin fiyatının önümüzdeki beş yıl içinde 300 bin dolara ulaşacağını iddia etmişti. Bu fiyat tahmini BTC’nin şu anki fiyatından neredeyse yüzde 3.000 daha çok bir fiyat artışına karşılık ediyor. Back’in bu tahmini Bitcoin’e ne kadar güvendiğinin de bir kanıtı olarak gösterilebilir.

Altcoin Asla Bitcoin İle Yarışamaz

Adam Back’in bu münakaşa yaratan söylemlerini destekleyen birçok meşhur isim de bulunuyor. Mesela meşhur medya çalışanlarından Max Keiser, son zamanlarda altcoin projelerinin değersiz olduğu görüşünü fazlaca daha sık dillendirmeye başladı:

“Bitcoin’in hemen hemen yapmadığı yada kısa sürede yapabileceği şeyleri meydana getirecek bir altcoin projesi yok. Altcoin destekçileri gerçekler karşısında kulaklarını kapatıyor. Fakat madencilik oranı, piyasa kıymeti, işlem hacmi nereden bakarsanız bakın tüm kripto pazarının %99’unu Bitcoin oluşturuyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir