Kripto para aktarımları nasıl yapılır?

Kripto para aktarımları ile ilgili olarak kullananların merak ettikleri konuların başlangıcında ”kripto para aktarımı iyi mi yapılır?” sorusu geliyor. Aktarımlar esnasında güvenlik ile ilgili olarak bir ekip süreçler uygulanabildiği şeklinde bunun yanında Bitcoin doğrusu kripto para aktaracak olan kullanıcının kayıtlı olduğu borsa sitesi üstünden BTC cüzdanına aktarım yapmak için ilgili adımları takip etmesi kafi olacaktır.

Paribu, BTCTURK şeklinde siteler üstünden yapılacak olan aktarımlarda bir ekip komisyonlar alınabiliyor. Bu komisyon bedelleri gönderecek olduğunuz aktarım esnasında size bildirildiği şeklinde bazı durumlarda ise bazı BTC borsalarında komisyon oranları daha düşük olabiliyor.

Aktarım Ne Süre Geçer?

BTC aktarımı yaptığınız süre averaj olarak 5 dakika içinde karşı tarafın cüzdanına bu meblağ geçecektir. Bazı durumlarda 24 saati bulabilen aktarımlar olduğu şeklinde, bazı sitelerde ise yatırımcının onay vermesi ve karşı tarafa bu ödemeyi yaptığını onaylaması icap ettiğini belirten belgeler istenebilir. Bu çoğu zaman ABD‘de bulunan kripto para satışı sitelerinde karşınıza çıkacak bir detay olduğu şeklinde, Türk sitelerinde ise bu durumlar ile karşı karşıya gelme durumu olmayacaktır.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir