Kripto Para Bağımlıları Tedavi Edilecek

İskoçya’da kurulu olan ve 24 saat süresince hizmet sunan bağımlıların tedavi edilmiş olduğu Castle Craig Hospital tedavi merkezinde son olarak Bitcoin bağımlısı kişiler tedavi edilmeye başlandı. Merkezden meydana getirilen açıklamada Bitcoin’de devamlı olarak düşüşler yaşanmaya başlaması sonucunda insanların devamlı fiyat takip edeni hayata geçirmeye başladıkları, bunun bazı insanlarda artık bağımlılık haline geldiğine değinildi.

Merkez bu mevzuda tedavi olması ihtiyaç duyulan onlarca insanoğlunun olabilecek bulunduğunu, Castle Craig Hospital bünyesinde bunun tedavisinin de yatılı olarak yapılmaya başlandığını deklare etti. Bu tür hastalar fazlaca Türkiye’de de bulunurken günün neredeyse tamamını Bitcoin araştırmaları ve fiyat takip edeni ile geçirmek, negatif haber ve yorumları tarayarak bu haber ve yorumlara tepki göstermekle geçiren bazı insanoğlu bulunmakta.

Bağımlı Oldukça Değil

Bağımlı hasta sayısının şu aşamada pek fazla olmadığını belirten Castle Craig Hospital yetkilileri, bu sayının artmasını engellemek adına şimdiden önlemler alınması gerektiğine değinerek eğer ki önlemler alınmaz ise bağımlı sayısının oldukca daha yüksek oranlara çıkabilecek bulunduğunu belirtiyor. Kripto paralara olan bağımlılık haberleri gün be gün artarken bu tür bir tedavi şansının sunulmaya başlaması İskoçyalılar için büyük bir talih ve büyük bir sorunsuzluk deposu olacak benzer biçimde görünüyor.

Türkiye’de bu ve buna benzer merkezler yok sadece kripto paralara olan bağımlı sayısının artması durumunda Bakırköy ve Manisa benzeri ruh hastalıkları hastanelerinde tedavi şansı sunulabilecek duruma gelinebilecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir