Kripto Para Borsalarına Yapılan Saldırılar Hükümetleri Endişelendirdi

Hükümetler son günlerde kripto para borsalarına meydana getirilen saldırılardan dolayı fazlası ile kaygı duyuyorlar. Kripto para borsalarına meydana getirilen saldırıların en üst seviyeye çıkması ve milyonlarca dolarlık para çalınması dolayısı ile Cenup Kore hükümeti Bithumb saldırısının derhal arkasından araştırma başlatmıştı. Başlatılan araştırma sonrasında kripto para borsalarının denetim altına alınması ve siber saldırılar kaynaklı olarak oldukça daha çok incelenmesi mevzusunda birimler oluşturulduğu açıklanmıştı.

Siber saldırılar ile ilgili olarak meydana getirilen açıklamalar ve siber hücum vakalarının en üst düzeyde araştırılarak kripto para borsaları tarafınca önlemler alınmasını sağlamak adına iyi mi emekler yapılacak olduğu merak edilirken, son olarak İngiltere hükümetinin kripto para borsalarına meydana getirilen saldırılardan dolayı kaygı duydukları öğrenildi.

İngiltere Harekete Geçebilir

İngiltere yönetiminin kripto paralar dolayısı ile derhal harekete geçebilecek ve ihtimaller içinde saldırılar karşısında önlemler alabilecek olduğu belirtilirken, siber hücum vakalarını engellemek için iyi mi önlemler alınacak olduğu mevzusunda informasyon maalesef ki yok.

İngiltere kripto para borsalarına karşı iyi mi önlemler alabilir yada kripto para borsalarını İngiltere’de hizmet sunmalarını devam ettirmek için iyi mi şartları yerine getirmelerini isteyebilir bilinmezken, tam güvenliğin sağlanması adına İngiltere Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafınca en üst düzeyde kripto para borsalarına informasyon verilecek.

Türkiye tarafında ise siber saldırılar dolayısı ile hemen hemen kripto para borsalarına karşı atılmış bir adım yok ve Bithumb dahil olmak suretiyle yerli Türk borsaları dahi güvenle kullanılabiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir