Kripto Para Borsalarında Sigorta Dönemi!

QuadrigaCX vakasının arkasından kripto para borsaları içinde bir ilk yaşandı. Bir kripto para borsası müşterilerine sigorta hizmeti sunmaya başladı. Kripto para borsalarında sigorta süreci resmen başlamış oldu.

Avustralya merkezli kripto para borsası, Avustralya’non önde gelen sigorta şirketlerinden birisi olan Lloyd’s ile ortaklığa gidildiğini deklare etti. Independent Reserve tarafınca meydana getirilen açıklamada, sigortalanan ilk kripto borsa oldukları açıklandı.

Sigorta kapsamı hakkında bilgilendirme icra eden Independent, her koşulda sigortalanmanın mümkün olmadığını belirtti. Kullananların SIM kartı kopyalanmasıyla yaşanılacak olan kayıpların sigortalanmadığını belirten Independent, borsada bir kesinti yada hackleme vakası yaşanması benzer biçimde durumların sigorta kapsamında bulunduğunu belirtti.

Bu poliçe Yeni Zelanda merkezli Cryptopia ya da Kanada merkezli QuadrigaCX’e kesilmiş olsaydı yatırımcılar sigorta kapsamına girecek ve paralarını geri alabilecekti.

Kripto Para Borsası İçin Büyük Adım!

Yasalarla korunmayan kripto para borsalarının ilk kez bir sigorta kapsamına alınması yatırımcılarında kendilerini güvence altına alması anlamına geliyor. Mevzuyla ilgili olarak izahat icra eden Independent CEO’su Adrian Przelozny, kripto para alanında ve kripto para borsalarındaki güvenlik standartlarında ve prosedürlerinde artan bir güvenlik düzeyleri bulunduğunu deklare etti. Meydana gelen bu ortaklık hakkında Przelozny şu açıklamada bulunmuş oldu.

“Bu politikanın dünyadaki en büyük sigorta şirketi tarafınca kabulü, kurumsal yönetimimize duyulan itimat, sağlam risk yönetimi ve güvenlik protokolleri ve bir tek en kaliteli ortaklarla emek harcama taahhüdünün bir işareti”

Sigortanın Kapsama Alanı!

Independent CEO’su gerçekleştirilecek olan sigortanın fiyatlarla ilgili olarak vurgunculuk yapılması durumunda oluşan zararları kapsamadığını belirtti ve ekledi.

“Sigorta, süratli olgunlaşan kripto para sektöründeki değişimin bir sonraki mantıklı adımı. Yeni sigorta teklifimiz, yeni, anlamlı ve kurumsal sermayeyi şimdilerde hacim olarak gözden düşmüş benzer biçimde görünen dijital varlıklara yeniden geri getirecek. Lloyds’ın uyguladığı siyaset, son beş yılda 100.000 müşteriye ilişkin dijital varlıkları korumak için Independent Reserve’in kullandığı çoklu güvenlik katmanlarına yönelik bir ek konumunda.”

Kripto para borsalarında sigorta hizmetinin başlatılması sektörde en büyük sorunlara çözüm getiren mühim bir adım olarak gösteriliyor. Yatırımcılar artık borsa kaynaklı kayıplarında artık karşılarında bir muhatap bulabilecek. Bakalım dünyanın dev kripto para borsaları da sigorta hizmeti sunmaya başlamış olacak mı?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir