Kripto para madenciliği zorlaşıyor

Kripto para madenciliği ile ilgili ortaya atılan birçok iddia bulunmakta. Bu iddialar içinde son zamanlarda doğrulanan bir iddia var ki tüm madencileri yakından ilgilendiren bir mevzu üstüne. Bitcoin madencisi birçok insanoğlunun kripto para üretiminin daha çok zor hale geldiği ve bunun daha çok enerji ve bakım maliyetine sebep olduğu, maliyetlerin son aşama artmasının etkilerinin yatırımcılar üstünde de ciddi yan etkilere sebep olması münakaşa mevzusu yaratıyor.

Madencilik meydana getiren kişilerin daha çok zorlaşan iş ortamında daha çok enerji harcanması ve giderlerinin fazla olmasının ise birçok minik madencinin daha çok mesele yaşamasına ve daha çok enerji gideri dolayısı ile kazançlarının yetersiz hale gelmesine sebep olabilecek olduğu tahmin edilmekte.

Madencilik yapanlar için risk

Madenciliğin riskli bir iş grubu haline geldiğini belirten bazı kripto para madencilerine gore ise bu mevzuda iş meydana getirecek olan insanların daha ilkin data sahibi olması ve eskisi kadar yüksek kazanç beklememesi gerekiyor. Bitmain ve benzeri dev şirketlerin ise gücüne güç katarak yola devam etmiş olduğu son birkaç aydır ciddi bir gelir kaynağı araladıkları belirtiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir