Kripto Para Piyasası Hacmi 300 Milyar Doların Altına Geriledi

Yasaklar adeta ardı ardına gelirken, kripto para piyasası hacmi ise geriledi. Dünyanın en büyük haber ajansı olan Reuters haber ajansı tarafınca meydana getirilen açıklamada Twitter tarafınca kripto para reklamlarının tamamen zorla izin verilmediği duyurulmuş ve kripto paralar ile ilgili olarak bundan sonraki süreçte platform üstünde reklam verilemeyecek olduğu açıklanmıştı.

Bu haberlerin arkasından harekete geçen borsalar ise kripto para piyasası hacminin 300 milyar dolar seviyesinin altına gerilemesine sebep oldu. Adeta kripto paraları bitirmeye yönelik atılan bu adımların sonucunda en kıymetli kripto para olan Bitcoin’de düzey yine 8000 dolar altını görmüş oldu.

Devamlı Geriliyor

Bitcoin öteki kripto paralar ile beraber devamlı gerilemeye devam ederken, bunun sebebi olarak ise kripto paraların engellenmesine yönelik atılan adımlar ve hükümetler tarafınca sık sık kripto paralar ile ilgili negatif açıklamalar yapılması gösteriliyor. Kripto paralar ile ilgili olarak alınacak olan yeni yasakların piyasa hacmini daha çok düşürmesi ve hali ile kripto paraların gerilemesine sebep olabilecek olduğu düşünülüyor. Twitter, Google ve Feysbuk haricinde Reddit platformu da geçtiğimiz gün Bitcoin’i yasaklamıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir