Kripto Para Piyasası Hacmi 450 Milyar Dolar Seviyesine Geriledi

Bitcoin’de yaşanmış olan düşüş ve yükselişler kripto para piyasasının hacmini belirliyor. Kripto para piyasasında yükselişin peşinden bugün düşüş yaşayan borsalar yatırımcılara hem kazandırdı, hem kaybettirdi. 470 milyar dolar seviyesinin üstünde ilerleyen kripto para piyasası hacmi, bugün 450 milyar dolar seviyesine geriledi.

Bitcoin yatırımcılarının karlılık oranlarını etkilemeyen bu durum, piyasadan bazı yatırımcıların çekildiğinin ve yatırımlarını geri çektiklerinin göstergesi olarak yorumlandı. Bazı yatırımcıların yeni dönemde düşüş yaşayan ve 11 bin dolar seviyesinde kalan Bitcoin yerine öteki yatırımlara yönelmeyi tercih ettikleri yorumu yapılmış oldu.

Son 24 Saatte Büyük Değişim Yaşanmadı

Son 24 saatte kripto para piyasalarında bulunan en büyük 10 kripto para için pek fazla değişiklik yaşanmadı. En oldukca kıymet kaybı Monero’da yaşanırken, en oldukca kıymet kazanan kripto para ise Stellar oldu. Ethereum’da yaşanmış olan yitik %2.07 seviyesinde tesir gösterirken, Ripple ise %1.02 oranında kıymet yitirdi. Litecoin %3.20 oranında düşüş ile en fazla kıymet kaybı yaşayan kripto paralardan birisi oldu.

– Bitcoin yüzde 1.62,

– Ethereum yüzde 2.07,

– Ripple yüzde 1.02,

– Bitcoin Cash yüzde 3.70,

– Litecoin yüzde 3.20,

– NEO yüzde 5.96,

– Cardano yüzde 2.22,

– EOS yüzde 3.74 ve

– Monero yüzde 5.94 düşüş gösterdi,

– Stellar yüzde 12.28 terfi etti.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir