Kripto Para Yasaları Neler Getirecek?

Kripto para yasalarının yakın süre içinde birçok ülke tarafınca yazılması ve sonrasında etken olarak devreye alınması beklenirken, yatırımcılar ise bu mevzuda neler olacak bulunduğunu ve yasaların iyi mi değişimleri bununla beraber getirecek bulunduğunu soruyorlar. Yatırımcıları bekleyen yeni yasalar iyi mi olabilir, neler çıkacak? Sorularının yanıtını vermek fazlası ile zor olsa bile yakın bir gelecekte yasaların açıklanması ve kanunlarda yerini alması ile beraber birçok kripto para sahibi şahıs için yeni dönem başlamış olacak.

Türkiye, ABD yada dünyanın değişik bir ülkesinde birçok ülke kripto para yasalarını iyi mi hazırlayacak bulunduğunu, iyi mi yasaların olabilecek olduğu konusunu Maliye Bakanlığı ve Tecim Bakanlığı bünyesinde tartışıyor.

Yasalar Korumaya Yönelik Olabilir

Kripto paralar ile ilgili yasaların hazırlanması ile beraber yatırımcıları korumaya yönelik olacak. Hem ihtimaller içinde dolandırıcılık vakalarını engellemek, hem yatırımcıları daha çok korumak, hem de yatırımcıların paralarını güvence altına almak adına kripto para borsalarının bir ekip işlemler ve önlemler alarak hareket etmesinde etkili olacaktır. Yasaların ne süre kanunlara gireceği ve hangi ülkenin daha acele yasa hazırlayarak taslak halinden onay haline getirebilecek bulunduğunu ise süre  belirleyecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir