Kripto Para Yatırımlarında Takip Etmenin Önemli

Kripto para yatırımları ile ilgili yeni başlamış olacak olanların merak ettikleri sorular içinde yer edinen ”devamlı alıp satmak yapmak gerekiyor mu?” sorusuna net olarak cevap veren bir yazı web üstünde bugüne dek bulunmuyordu. Birçok makalede yeni başlamış olacak olanlara tavsiyeler yerine büyük yatırımcılara dair neler yaptıkları ve ufak yatırımcıların iyi mi para kazanabilecek olduklarına dair bilgiler paylaşılmıştı.

Yeni yatırım halletmeye başlamış olan yatırımcıların Bitcoin düşükken satın almaları durumunda yüksek iken satmaları, daha sonrasında bir süre bekledikten sonrasında BTC düşüş yaşadığında yine BTC satın almaları karlılık oranlarını arttırabilir. Kripto para borsalarında paralarını işletmeyi bilmeyen yeni yatırımcılar bu sayede Bitcoin üstünden yatırımlarını daha çok katlayabilecek oldukları şeklinde, devamlı olarak aynı gün içinde onlarca defa alım satım işlemleri yapmak ise komisyonlar dolayısı ile sizlere yitik yaşatabilir.

Yüksek Seviyede Satın, Yine Düştüğünde Satın Alın

Tablo ile belirtmek gerekirse, Bitcoin 40.000 TL seviyesinde iken satın aldığınız Bitcoin’i 43.000 TL iken satışını yapmış olup, yine 39.000 TL seviyesine indiğinde satın alıp 43.000 TL seviyesine yükseldiğinde satmanız durumunda oldukça kar edici gelirler elde edebilirsiniz. Yatırımınızın boyutuna bakılırsa Bitcoin alım ve satım işlemlerinde komisyon ödeyebilir ve bunu satın alım ve satış yaptığınız site üstünden ne kadar komisyon alındığını görebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir