Kripto Para Zenginleri Sıralamasında Binance’in Kurucusu 35 Kişiyi Geçerek 2. Sıraya Yerleşti

Harun Reports adlı mahalli medya organı Çin’in kripto para zenginleri listesini yayımladı. Binance’in genç ve başarı göstermiş CEO’su Changpeng Zhao geçtiğimiz yıla oranla 35 basamak atlayarak kendine ikinci sırada yer buldu.

Harun Report’un listesinin birinci esnasında Bitmain’in kurucusu ve eski CEO’su Micree Zhan, 4,2 milyar dolarlık servetiyle içeriyor. Onu Binance’in 42 yaşındaki patronu Changpeng Zhao 2,5 milyar dolarlık servetiyle takip ediyor.

Listenin üçüncü ve dördüncü basamağındaki adlar de oldukça tanıdık. Üçüncü sırada sektörün önde gelen şirketlerinden Bitmain’in öteki bir kurucu ortağı Jihan Wu 2,4 milyar dolarlık servetiyle dördüncü sırada ise OKCoin’in kurucusu Yıldız Xu ise 1,4 milyar dolarlık servetiyle içeriyor.

Popüler kripto para borsalarından Huobi’nin kurucusu Leon Li beşinci sırada karşımıza çıkıyor. Leon Li ortalama 1.03 milyar dolarlık servete haiz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir