Kripto paralar çöküşün ardından yükselişini sürdürüyor

Geçtiğimiz haftalarda aniden yaşanmış olan büyük çöküşün peşinden kısa sürede kendisini toparlayan ve yükselişe geçen Bitcoin, yatırımcılarını sevindirmeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta 9000 dolar seviyelerine kadar gerileyen BTC’nin bu hafta birden yaşamış olduğu yükseliş sonucunda averaj olarak 11.000 dolar seviyesine çıkmış olduğu ve BTC’ye güvenin yatırımcıların itimatını boşa çıkarmadığı açıklandı.

Gene bununla beraber Bitcoin haricinde en büyük ikinci kripto para olarak malum Ethereum’da 1000 dolar seviyesine yaklaştğını gören yatırımcılar, yatırımlarını daha çok arttırmayı sürdürürken, kripto para dünyasının yaşanmış olan düşüşün peşinden ”Bitcoin balon, Bitcoin tamamen çöktü” iddialarını boşa çıkardığı gözlemlendi. Kullanıcılar gene bununla beraber yatırımlarını altcoinler ve BTC’ye yüklemeye devam ederken, kripto para hayatına bu hafta gelen arz/talep dengesi sonucunda gene bir üstün dereceli kırıldığı ortaya çıktı.

Piyasa Kıymeti 500 Milyar Dolar Seviyesini Aştı

1542 kripto paranın bulunmuş olduğu piyasanın bugün sabah saatlerinden itibaren toplam piyasa değerinin 500 milyar doları aştığı ortaya çıkarken, 500 milyar doları aşan piyasa kıymetinin fazlaca daha çok yükselmesinin beklendiği kaydedildi. Bitcoin‘e gelen taleplerin piyasanın enerjisini daha çok arttırmayı sağlamış olduğu ifade edilirken, gene bununla beraber Türk yatırımcılarında kripto paralara yükselişin peşinden yoğun ilgi göstermeye başladıkları gözlemlendi.
[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir