Kripto Paralar Değer Kazanıyor

Bitcoin yükselmeye devam ediyor. Piyasalardaki düşüşün peşinden Dolar gün gün kıymet kazanmaya başladı. 6 bin doların altına inse de 8 bin bandına doğru yükselmeye devam ediyor.

2017 yılının son ayında düşmeye başlamış olan kripto paralar süratli bir halde kıymet kaybetmeye başlamıştı. Bu sorun ile ilgili pek oldukça ülke yöneticisi açıklama yapmış oldu. Bilhassa Asya vatanlarında kripto para yatırımcılarına ciddi yaptırımlar uygulama sonucu almıştı. Ek olarak bazı ABD ve Avrupa ülkeleri de kredi kartı kripto para alımına yüzde 5 komisyon şartı getirince yatırımcılar iyice çıkmaza girmiş ve ciddi anlamda sorunlu günler yaşanmıştı.

1 HAFTADA YÜZDE 25 DEĞER KAYBETMİŞTİ

Bir tek tüm olumsuzluklara rağmen son 5 gündür Bitcoin başta olmak suretiyle pek oldukça kripto para kıymet kazanmaya devam ediyor. Bu yıl için yüzde 48 kıymet yitirilmesine kadar giden Bitcoin yalnız 1 hafta şeklinde bir sürede yüzde 25 şeklinde bir düşüş yaşamıştı. Bazı ülke liderlerinin Bitcoin almayın çağrısı ve Asya ülkelerinin artan yasakları da Bitcoin’in düşüşüne niçin olmuştu.

Bilhassa Çin kripto para alınacak siteleri tek tek engelledi. Güney Kore’de kripto para mevzusunda yaptırımlar uygulayacağını deklare etti.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir