Kripto Paralar Hükümetlerin Dikkatinden Kaçmıyor

Kripto paralar ile ilgili olarak her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor. Kimi vakit hükümetler tarafınca meydana getirilen pozitif açıklamalar gündeme gelirken, kimi vakit ise negatif açıklamalar gündemde oluyor. Türkiye’de hükümet kripto paralar ile ilgili olarak pek negatif izahat yapmazken, gelişmemiş Afrika devletlerinde ise en şiddetli dozda Bitcoin eleştirileri ortaya atılıyor. Bazı ülkelerde kripto paraların memurlara yasaklanması dahi daha ilkin gündeme gelen konulardan birisi olarak biliniyor.

Vatandaşların kripto paralara algısının pozitif olmasına karşın negatif açıklamalar algıları negatif yönde değiştiriyor. Türkiye’nin konuşmuş olduğu Bitcoin kazançları ile onlarca insan zenginliğin kapısını aralarken bu durumu birçok şahıs belli etmiyor.

Bitcoin Hakkında Pozitif yönde Izahat Oldukça Fazla

Milyarder iş adamları kripto paralar hakkında negatif açıklamalar ile gündeme geliyorlar ve kripto paralar ile ilgili olarak bu negatif açıklamalar kendilerine negatif bir halde yansıyor. ABD’ hükümetinin kripto paralara görüş açısı çoğu zaman pozitif yönde olurken, Almanya, Fransa ve Orta Avrupa ülkelerinin kripto paralara görüş açısı oldukça pozitif yönde. Ara sıra meydana getirilen negatif açıklamalar olması ise taraflı açıklamalar olarak değerlendiriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir