Kripto Paraları Desteklemeye Başlayan Bankadan %900’lük Yükseliş

Müşterilerine itibari para birimleriyle direkt kripto para satın alma imkanı sunan Lihtenştayn merkezli bir banka, son dönemde oldukça ciddi bir popülerlik kazanmıştır. Öyleki ki Bank Frick’in web trafiğinde oldukca kısa süre içinde %900 artış görüldü.

Lihtenştayn Kripto Paraların Benimsenmesi Mevzusunda Avrupa’nın Önde Gelen Ülkelerinden

Minik bir Avrupa ülkesi olan Lihtenştayn, Avrupa’da kripto paraları benimseyen en mühim ükelerden biri. Ülkede etkinlik gösteren bir başka banka, Union Service Bank ise geçtiğimiz yıl kendi stabil kripto para birimini ve menkul kıymet token’ını başlatmıştı. Ek olarak Lihtenştayn’ın ulusal posta servisi de kripto para borsası oluşturmayı planlıyor.

Bank Frick, Lihtenştayn’daki düzenleyici ortamın da desteğiyle finansal yeniliklere karşı sıcak bir yaklaşım sergiliyor. 2018 yılının Mart ayından bu yana, Bank Frick, müşterilerine direkt fiat para birimi ile kripto satın alma seçeneği sunuyor. Banka, ayroca müşterilerine dijital varlıkları için soğuk cüzdan desteği de sağlıyor. Yakın tarihindeki bir rapora gore bu gelişmelerin Bank Frick’in web trafiğini yüzde 900 artırdığı iddia edildi.

BeinCrypto’ya gore, Bank Frick’in web sitesinin trafiğinin hali hazırda oldukca düşüktü. Bundan dolayı BeninCrypto’ya gore bankanın internet sayfası trafiğindeki artışın pek de bir önemi yok. Bundan dolayı, Bank Frick’in web sitesinin trafiği, kripto para kullanımından önceki aylarda yalnız 200 kişiyle sınırlıydı. Sadece 2018’de bankanın kripto para hizmetlerini başlatmasının peşinden Bank Frick’in websitesinin trafiği geçtiğimiz ay ortalama 1250 ziyaretçi ile zirveye ulaştı.

Binance, 40 Bin Sözü geçen Lihtenştayn‘da Geçtiğimiz Yıl Borsa Açmıştı

Fakat ülkenin nüfüsü göz önüne alındığında, veriler oldukça makul  görünüyor. 1250 ziyaretçi, Lihtenştayn’ın 40.000 kişilik nüfusunun mühim bir bölümünü oluşturuyor. Nüfusunun basit bir şehirden bile düşük olmasına karşın Binance, geçtiğimiz yıl Lihtenştayn’da fiat destekli kripto para borsası açmıştı. Ülkede kripto paralara yönelik ilginin gelecek yıllarda mühim seviyede artacağı tahmin ediliyor.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir