Kuzey Kore’nin kripto para saldırıları artacak

Şimal Kore’nin kripto paralar mevzusunda daha çok saldırılar düzenlemesi ve düzenlemiş olduğu bu saldırılardan oldukça fazla para kazanılmış olduğu biliniyor. Ülkede kripto paralar bir tek devlet tarafınca kullanılır iken, bu paraların devlet tarafınca kullanılabiliyor olmasının sebebi Şimal Kore’de vatandaşların web erişimlerinin olmaması ve ülkede netin bir tek belirli yerlerde ve belirli siteler haricinde hiçbir siteye erişim sunmamasından dolayı kaynaklanıyor.

Fazlaca ciddi saldırılar yapabilecek güçte

Şimal Koreli hacker gruplarının oldukça büyük saldırılar yapabilecek oldukları ve bu saldırıların ne denli sürelerde yapıldığının bilinmese de gelecek birkaç ay içinde saldırıların boyutlarının daha çok artması umut ediliyor.

Hacker gruplarının bir süredir Şimal Kore Devlet Başkanı Kim ile yakından temasta oldukları ve Kim’in bu şekilde bir buyruk vermeden hacker gruplarının hareket etmesinin mümkün olmadığı bir düzende Kim’in emirlerine bakılırsa hareket etmelerinden dolayı saldırıların boyutu değişiklik gösterebiliyor. Ülkenin tamamen dışa kapalı rejim olması dolayısı ile kaç tane hacker grubu olduğu ve kaç tanesinin kripto para hırsızlığı mevzusunda meşhur oldukları ise bilinmezliğini koruyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir