Libra Projesi Askıya Alınabilir: Facebook Yeni Ödemeler Ağını Duyurdu

Haziran ayında duyurulmasının arkasından dünyanın dört bir tarafındaki küresel düzenleyicilerin radarına takılan toplumsal medya devi Feysbuk’un kripto para projesi Libra, daha piyasaya sürülmeden hayal kırıklığı olmuştu.

Feysbuk cephesinden 12 Kasım’da meydana getirilen açıklamada Feysbuk, Messenger, Instagram ve WhatsApp platformlarındaki ödemeleri kolaylaştırmak için geliştirilen firmanın yeni ödemeler ağı Feysbuk Hisse duyuruldu. Toplumsal medya devinin yapmış olduğu açıklamadan bir kesit şu şekilde:

“İnsanlar platformumuz üstünden alışveriş yapmak, insanlara bağış yapmak ve birbirlerine para göndermek için halihazırda ödemeleri kullanıyor. Feysbuk Hisse, ödeme bilgilerinizin güvenli ve korumalı olmasını sağlamaya devam ederken bu işlemleri kolaylaştıracaktır.”

Libra Projesi Rafa Kaldırılabilir Mi?

Her ne kadar şirket, Feysbuk Hisse’in ”mevcut finansal altyapı ve ortaklıklar üstüne inşa edildiğini ve Feysbuk Hisse’in Calibra ve Libra’dan ayrı tutulacağını belirtilse de gelecek günlerde işlerin iyiden iyiye yolundan çıkması durumunda Feysbuk, Libra projesi apar topar rafa kaldırabilir. Esasen halihazırda gündemdeki gelişmeler ve yorumlar Mark Zuckerberg’ün bu şekilde bir girişimde bulunabileceği yönünde.

Feysbuk, duyuruyu firmanın ”şirketlerin büyümesine ve insanlara her yerde çevrimiçi alışveriş imkanı sunmasına” destek olacağına inandığını belirterek bitiriyor.

Ödeme Devleri Feysbuk’u Terketmişti

Libra Association, geçtiğimiz ayın  ilk haftalarında 28 üyesinin yedisini şok bir halde kaybetmişti. PayPal, Visa, Mastercard, Stripe, eBay, Mercado Pago ve Booking şeklinde kuvvetli şirketlerin projeden çekilmesiyle beraber Libra ciddi seviyede güç kaybetmişti.

Öne Çıkanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir